Факти

Важливі особливості водіння автомобіля по нічній трасі. Читаємо і згадуємо!

Доброго вам дня. Настає літо, багато поїдуть на своїх автомобілях на відпочинок, хто то на південь, хто то в сусідні області або просто на природу. У зв’язку з цим майже кожен водій зіткнеться з рухом по трасі вночі. Давайте згадаємо про важливі моменти, які потрібно знати при такій їзді.

Підготовка автомобіля.

При будь-якій поїздці, але особливо вночі потрібно підготувати автомобіль до руху. Всі ці дії не складні і займають не більше однієї хвилини Вашого часу. Досить включити всі світлові прилади, оглянути їх на предмет перегорілих ламп. Протираємо всю оптику від пилу і бруду для гарної светопропускаемости. Так само вимиємо лобове і заднє скло. Нагадуємо, що необхідно завжди мати з собою запасну лампу ближнього світла, тієї ж марки, що і встановлені на автомобіль, або дві лампи однієї марки на заміну. Ставити від різних фірм не рекомендується, так як буде спостерігатися різниця світіння.

Перевіряємо візуально все шини, на предмет подспущенних. В принципі підготовча частина завершена. Я рекомендую ще возити з собою спеціальні нічні окуляри, захищаються від засліплення від зустрічних машин.

Їзда за “лідером”.

Дуже допомагає і спрощує рух так звана їзда за “лідером”. Вибираєте той автомобіль, який підходить Вам по швидкості і манері руху і їдете за ним. Таким чином він як би керує поїздкою, а Вам залишається лише слідувати за ним, повторюючи його маневри.

Фари.

Не нехтуйте моментом користуватися на порожній трасі дальнім світлом, для поліпшення видимості. Пам’ятайте, що кут огляду окоміру сильно звужується вночі зважаючи на велику кількість затемнених ділянок з боків автомобіля, тому дальнє світло нам тільки на руку. Побачивши зустрічний автомобіль перемикається на ближній, щоб не зліпити водія і не отримати осліплення від нього далеким.

Манера водіння.

Всі рухи повинні бути плавними і чіткими. Обгін продуманим до дрібниць, справа в тому, що в темряві важко оцінити відстань до зустрічних автомобілів і обганяти потрібно лише тоді, коли на сто відсотків упевнений в свій маневр.

Сон і сонливість.

Чи відчуваєте втому і Вас хилить в сон? Не потрібно боротися з цим, зупиніться на десять-двадцять хвилин і відпочиньте. Досить посидіти із заплющеними очима цей час, щоб набрати трохи сил для подальшого руху. Деяким допомагає лузати насіння або жувати жевачку. Я рекомендую просто відкривати вікна для надходження свіжого повітря і в крайньому випадку використовувати обладнаний енергетик, про який я вже писав в цій статті.

На цьому все! Ні цвяха ні жезла. Підписуйтесь, ставте лайк, діліться з друзями!
Пошта для зв’язку з нами: avt0likbez@yandex.ru