Здоров'я

Вам здається, що сучасна музика стала гірше? Вчені з вами повністю згодні

Люди часто скаржаться, що сучасна музика з кожним роком погіршується. «Не те що в нашій юності!» – додають вони. Але так чи погана нинішня музика насправді? Бути може, це всього лише помилка, навіяне ностальгією? Ми спробували в цьому розібратися і з’ясували, що відповідь на це питання вже відомий науці.

AdMe.ru пропонує вам ознайомитися з результатами незвичайного дослідження, які багато в чому підтверджують думку про те, що з музикою ось уже кілька десятиліть відбувається щось дивне.

Вчені з НДІ штучного інтелекту в Барселоні під керівництвом Жуана Серри (Joan Serra) проаналізували еволюцію популярної західної музики в період з 1955 по 2010 рр. У своїй роботі Серра і його колеги використовували базу даних під назвою «Мільйон пісень» (Million Song Dataset), яка являє собою загальнодоступний файл розміром 280 Гб, що містить композиції приблизно 45 тис. Виконавців.

Основні параметри, які цікавили вчених, – тембр, тональність і гучність пісень. Зрозуміло, мова йде не про ту гучності, яку ви при прослуховуванні можете регулювати самі, а про ту, що пов’язана з особливостями звукозапису. Так ось, діапазон аудіосигналу зростає, додаючи по 1 Дб кожні 8 років. В результаті сучасна музика стала дуже гучного, вона буквально гуркоче – саме на це часто скаржаться наші бабусі, чи не так?

«Вся музика звучить однаково!» – ця поширена скарга також знайшла своє наукове підтвердження. На думку дослідників, пік оригінальності музики припав на 1960-і роки, а потім темброве різноманітність стало неухильно знижуватися, і те саме сталося з тональністю. Автори популярної музики вибирають для її створення одні і ті ж перевірені акорди і комбінації нот, в результаті їх твори стають все більш однорідними.

Ще одна особливість сучасної музики полягає в тому, що багато композиції здаються незавершеними, в них явно не вистачає фінального акорду. І це відбувається не тільки тому, що музика сильно спростилася. Справа в тому, що саме такі пісні найкраще запам’ятовуються, якими б безглуздими вони вам не здавалися. Наш мозок намагається підібрати закінчення для обірваної мелодії, знову і знову прокручуючи її в голові. Так що якась незавершеність нинішніх пісень – це не випадковість, а хитрий маркетинговий хід.

Чи є спосіб поліпшити сучасну музику? На думку Жуана Серри, це можна зробити за допомогою перезапису старих пісень з урахуванням сучасних вимог. Інакше кажучи, щоб старі пісні звучали свіжо, потрібно викинути з них пару «зайвих» акордів і зробити голосніше.

Втім, рімейки і так виходять досить часто і стають популярними, особливо у тих, хто ніколи не чув оригінал, в той час як меломани зі стажем звично бурчать: «Таку пісню зіпсували!» Хоча трапляється і навпаки. Наприклад, пісня «I will always love you» у виконанні Вітні Х’юстон стала навіть великим хітом, ніж оригінальна версія Доллі Партон 1974 року.