Сад та город

Гострі носи і лотосові ніжки: чому ми так і не навчилися радувати пальчики на ногах?

“О, ці середньовічні варвари, вони знущалися над жінками, змушували їх бинтувати ноги, щоб відчувати нице насолоду від виду маленьких туфельок на знівечених копитця”, – приблизно так міркують автори статей про китайській традиції “лотосів ніжок”. Однак щось ніхто, включаючи сучасних жінок, які не нарікає на сучасні човники і взагалі всю сучасну взуття з гострими або закругленими носами і високими підборами, що змушує більшість жінок під старість шкутильгати чи не краще нещасних китайських мучениць. Поміщений в округлений передню частину взуття великий палець ноги неминуче загинається всередину і деформується, ростуть потворні шишки, які не тільки псують зовнішній вигляд ніг, але і жахливо болять, і більш того, можуть привести до стану, близького до інвалідності.

Навіщо? Здається, ніщо не змінилося з часів китайських варварів в психології багатьох жінок. Заради поширеної стандарту краси вони готові губити свої ніжки. Ну да, чоловіків неймовірно збуджують човники на високих підборах, а ноги в балетках, якщо вони не від вух, дійсно виглядають не настільки презентабельно. Однак чи варто, як Вікторія Бекхем, робити нескінченні операції заради каблуків? У неї ж зовнішній вигляд – це робота, а у нас? Заради чоловіка або бойфренда? Заради себе? Заради Інстаграма? А як же).

Ось що за несправедливість – чому в єзуїтсько-католицької Іспанії або в місцями глибоко ісламістської Туреччини можна купити взуття з широкими носами для повної свободи і радості ніжок (а в Іспанії це взуття ще й креативна і красива), а в нашій передовій вільній країні продаються лише ці китайські округлені лотоси? Навіть в магазині ортопедичного взуття? Тільки кросівки ще можна знайти з широким носом, але їх же не одягнеш з сукнею Доводиться шукати і купувати іспанську взуття. От цікаво, чи є ще дівчата, яким подобається не жертвувати собою – не носити в сумці пластир, не страждати від набряків і варикозу, що не деформувати кісточки заради середньовічних традицій?

Середньовічних китайських жінок, звичайно, дуже шкода, адже у них не було вибору. У нас до останнього провалу рубля вибір був – варто було долетіти до Іспанії і купити все, що подобається. Однак тепер через курс євро по кілька разів на рік туди не злітаєш, а іспанська взуття не розрахована на наш клімат і реагенти, і дуже швидко руйнується. Дуже сумно відчувати себе середньовічної китайської дівчиною. Може бути, хтось із виробників взуття нас почує і зробить пару моделей для вільних від гніту традицій)? Дуже хочеться порадувати ніжки у себе вдома. Ну хоча б ви, товариші продакт-менеджери і закупівельники з магазинів “ортопедичного взуття” – хоча б ви вивчите нарешті анатомію і купіть корисну для здоров’я і ЗСЖ взуття. Будь ласка)

Якщо дочитали і сподобалося, не вважайте за працю – поставте лайк 🙂 Більше статей – на нашому каналі – підписуйтесь)!