Краса

З усіх небесних тіл Місяць – сама містична планета, і напевно

З усіх небесних тіл Місяць – сама містична планета, і напевно, тому про неї складено стільки красивих легенд в різних культурах. Ніжне і спокійне сяйво змушує на мить забути про все і, здається, весь світ уміщається в цій загадковій і незбагненною планеті. Веди свідчать, що Місяць і є не хто інший, як «царствена Сома – їжа богів».

Дух жертви, принесеної Соме, піднімається вгору, до Місяця. Як бог рослин і зростання, Місяць виливає нектар Соми на всі рослини в світі, маючи їх, щоб вони, в свою чергу, стали їжею іншим. Місяць – володар всіх світових води управляє солоним смаком. Він править приливами, зберігає, накопичує і проливає дощі. Місяць сяє сліпучою білизною йогурту, перламутровою раковини або роси, і вся їжа виростає завдяки цьому світлі.

А тепер ведична легенда про появу Місяця.

Отже, як-то раз до Анасуе – дружині мудреця Атри, прийшли троє богів: Брахма, Вішну і Шива переодягнені простими браманом, і щоб випробувати її зажадали нагодувати їх, будучи при цьому голою. Нітрохи не зніяковівши, Анасуя перетворила трійцю в немовлят і, роздягнувшись, погодувала їх грудьми. Задоволені боги благословили благочестиву жінку трьома дітьми.

Завдяки благословення Шиви у неї народився запальний мудрець Дурваса, Вішну дав Даттатрею (Безсмертний). Брахма ж подарував Чандру, тобто Місяць. А було це так:

Мудрець Атри здійснював аскези три тисячі років і наповнився Сомой (енергією Місяця, в деяких джерелах «Сома» – це інша назва Місяця), на стільки, що сам перетворився в сому і піднявся в небо. Сік Соми переповнював його і сочився з очей, наповнюючи небеса чудесним сяйвом. Богині десяти сторін світу зібралися разом, щоб зібрати цей сік в своє загальне лоно, проте довго утримувати його не змогли. Він випав на землю і знайшов форму Місяця, після чого Брахма помістив його в колісницю. І стали йому поклонятися всі небожителі.

Будучи самим чарівним і привабливим серед усіх божеств, Чандра одружився відразу на двадцяти семи сузір’ях. Однак, він не бажав приділяти їм всім увагу, так як був по вуха закоханий в одну з них – Рохини. В її будинку він проводив весь свій час, чого інші не терпіли і поскаржилися своєму батькові – Дакша. Обурений Дакша зажадав у зятя шанобливого ставлення до всіх дружин, але Чандра пропустив це повз вуха і перший і другий раз. Так що на третій раз Дакша прокляв його на сухоти.

Місяць почав слабшати, бліднути і втрачати свій блиск. Внаслідок цього почали в’янути рослини. Боги стривожилися через те, що життя на Землі почала чахнути і звернулися до Дакша за прощенням для Чандри. Дакша пом’якшав і позбавив Місяць від хвороби на півмісяця але за умови, що зять буде вести себе як належить. З тих пір Чандра то прибуває (одужує) то убуває (хворіє) і перебуває по одному дню на місяць в будинку у кожної своєї дружини.

Крім того, через прокляття Дакши у Місяця не було жодної дитини від двадцяти семи дружин. Однак інша дружина Манохара (що означає «позбавляє розуму») народила йому чотирьох синів. Також легенда свідчить, що Чандра закохався в дружину Юпітера – Тару і оскільки їхні почуття були взаємними, він її викрав. Від чого не тільки вибухнула космічна війна, яку зумів зупинити тільки Брахма, а й народився Меркурій – син Чандри і Тари, відомий своїм приголомшливим інтелектом. Ось такі ось вселенські пристрасті розпалювалися навколо цього чарівного і доброзичливого небесного світила.

Ось і все, щастя вам і хороших відносин з Місяцем!

https://t.me/astronews_muhurta
http://t.me/astronews_muhurta_bot ?? Ворожіння