Факти

Користь і шкода від волоського горіха на дачі

ОДНОКЛАССНИКИ! ВКОНТАКТЕ! ПРИЄДНУЙТЕСЬ!

Дуже красивим і могутнім виглядає дерево волоського горіха. Багато дачники мають у себе на ділянці це дерево. Про користь і шкоду цього дерева я вам сьогодні розповім.

Не багато дачники знають, що дерево волоського горіха є довгожителем і може прожити (при нормальних умовах зростання) до 500 років.

Горіх може рости на будь-якому грунті, винятком може бути тільки сильно болотисті і солоні ділянки.

Горіх є роздільностатеві рослиною. Чоловічі нирки утворюються на плодоносних пагонах у вигляді «сережок». Жіночі нирки утворюються на кінчиках плодоносних пагонах однолітками. Ці нирки переопиляются, утворюючи зав’язь.

Переваги волоського горіха на дачній ділянці дуже великі. Про користь плодів горіха я розповідати докладно не буду, тому що все і так добре знають про його чудесні властивості.

Я розповім про інші його корисні якості.

Через великий вміст йоду і дубильних речовин дерево в принципі не піддається ураженню будь-якими захворюваннями.

Комахи шкідники теж намагаються облітати і обповзати горіх стороною.

Крона дерева не особливо потребує обрізання. Якщо дерево і треба обрізати, пам’ятайте, що у волоського горіха є сплячі бруньки, розташовані на центральному пагоні, і після обрізки дерева вони прокидаються, і дерево швидко омолоджується.

Обрізку горіха найкраще робити в два етапи, перший обрізку краще робити в червні (в цей час дерево втрачає менше соку), при обрізанні треба залишати частину гілки приблизно 10-15 см.

На наступний рік ці залишки можна обрізати повністю. Місця зрізів обов’язково обробляємо.

Горіх дуже добре очищає повітря від шкідливих елементів. Запах горіхового листя відлякає комарів, мух, моль, оводів.

Якщо у вас на будь-якої грядці росли рослини, хворі фітофторозом, восени під час перекопування додайте в землю листя горіха. Земля до настання весни пролікуватися від бактерій фітофтори.

На ділянці, де багато личинок хруща або дротяників, можна в зиму розкласти листя горіха. Шкідники не винесуть такого сусідства.

Про користь горіха на ділянці я вам розповіла, тепер розповім про недоліки.

Дерево горіха має велику красиву розкидисту крону. Під цією кроною погано ростуть рослини через вміст в горісі великої кількості дубильних речовин.

Опале листя горіха добре позбавляє грунт від грибкових захворювань (якщо її вкопують при перекопуванні на грядках), але це добре, якщо робити один або два рази. Опале листя за багато років насичують землю йодом, що робить її майже отруйною.

Довге знаходження під горіхом в сонячні дні може призвести до головного болю.

Ставте лайки!

Підписуйтесь!

Городниця Юліанна буде радувати Вас цікавими та корисними статтями!