Сад та город

Кішки проти собак: хто більше любить господарів?

Кішки або собаки? Одвічна дилема, яку кожен вирішує по-своєму. Подобаються кішки? Ласкаво просимо! Собаки? «Їх є у нас!» Є переконані «кошатники», є фанатичні «собачники». Армії непримиренні, але цілком собі нормально співіснують. Дехто водить і кішок, і собак: така точка зору теж має повне право на життя. Усім цим питанням ми присвятили на Ilike.pet чимало публікацій, бажаючі можуть покопатися в наших архівах. І все-таки: хто з вихованців більше любить своїх господарів? Нарешті, чия любов безкорислива?

Чомусь переважає точка зору, що собакам дістається більше людської любові. І вони платять людям взаємністю. Ви згодні з такою точкою зору, дорогі читачі? Давайте спробуємо у всьому розібратися.

Спільна еволюція людини і собаки (є в світі науки такий термін, як «коеволюція») налічує приблизно 32000 років. Плюс чи мінус. Людина вибрав собі помічника на полюванні, захисника і сторожа з середовища сірих вовків, зробивши спроби їх одомашнення. Багато води утекло з тих пір. Гіпотез на цей рахунок висловлено безліч. Вірно тільки одне: людина і собака далі впевнено пішли по життю разом.

Коеволюція – це не тільки спільна еволюція видів, але і їх взаємний вплив. Собаки, зокрема, багато чому навчилися від людини. І як же далеко вони пішли від предків – тих самих сірих вовків! Головне, що слід відзначити – собаки навчилися відчувати людини, його настрій. Їм підвладні емоції! Вам сумно, погано, неспокійно на душі? До вас обов’язково підійде і втішить ваш вірний пес. Іншого і бути не може.

Так, між сучасними собаками і вовками знак рівності вже не поставиш. Еволюція зробила так, що люди виводили собак, керуючись як практичними, так і естетичними міркуваннями. З усіх тварин для подальшого розведення відбиралися самі доброзичливі, найвідданіші, які підходять для свого спектра завдань.

А що ж кішки? Кішки на певному етапі своєї еволюції зрозуміли, що бути поруч з людиною – це здорово. Плюс до всього, практично. Корм, захист і дах над головою. В обмін за ці життєві блага можна і дати себе погладити, помурчать, потертися об ноги. «З нас не убуде», – напевно, так міркували кішки. І не прогадали! Примудритися треба – «одомашнити» на своїх власних умовах, не втрачаючи при цьому своєї записної «незалежності».

Як вважають вчені, процесу одомашнення кішок близько 8000 років. Або трохи більше. Швидше за все, одомашнення кішок збіглося за часом з появою сільського господарства, коли людині знадобилися помічники в боротьбі з гризунами-шкідниками.

Кішки швидко зметикували, що від такого життя одна суцільна користь! Можливо, хвостаті-смугасті навіть переоцінили власну значимість. Відповідно, нічому вчитися у людини не стали – і так гарні. «Коеволюція» зупинилася, толком не розпочавшись. Поставимо поруч вовка і собаку: помітна різниця? Звичайно, та ще й яка! А кішку і давню кішку? Гм … боїмося, ми побачимо тільки двох кішок. Визначити, яка з них «древня», ні у кого не вийде.

Відомо, що немає межі досконалості. У випадку з кішками ця істина не працює: кішки вже самі по собі досконалість. Якось так!

Безперечно, сучасні кішки не такі дикі і більш доброзичливі до людей в порівнянні зі своїми предками. Але все на світі відносно. Так, зустрічаються ласкаві і дуже поступливі створення, але мова, схоже, йде про окремі породи, виведених напруженою працею заводчиків і селекціонерів. Дика, відлюдькувата кішка – зовсім не рідкість, погодьтеся. Спробуйте приручити дику кішку – подивимося, що у вас вийде. А тепер підгодувати кинуту собаку. Результат відомий заздалегідь, і цей раунд програний кішками начисто.

Який висновок зробимо, дорогі «собачники» і «кошатники»? Почнемо з вас, шановні любителі собак. Ваше серце повинно бути спокійно: любов повністю взаємна. Ви любите свою собаку, собака любить вас.

Перейдемо до вас, товариші «кошатники». Ви щиро любите кішок … І так, на цьому доведеться поставити крапку. Зрештою, вашу любов прихильно приймають, і це теж дорогого коштує. Ну, а сама любов – почуття минуще, чи не так?

Якщо Ви шукайте все найцікавіше про Ваших вихованців – підписуйтесь на наш канал!

Вся енциклопедія про тварин на нашому сайті.