Краса

Любовні стилі: що визначає наш вибір партнера?

Любов – це універсальне поняття, однак переживає її кожен по-своєму. Деякі люди одержимі пристрастю і бурхливо висловлюють свої почуття. Інші випромінюють спокійну теплоту. Треті сприймають любов як гру.

Якщо любов виражається в тисячі форм, як кожна людина формує і проявляє свій неповторний стиль?

Всього виділяють 6 стилів любові:

– Ерос. Ви романтично налаштовані, сприймаючи любов як чарівну казку? Люди, прихильні цього стилю, схильні надавати велике значення «хімії» і яскравою, пристрасної захопленості партнером.

– Людос. Ви розглядаєте любов як гру? Такі люди віддають перевагу короткостроковим відносини, часто заводять інтрижки і змінюють партнерів. Вони з настороженістю ставляться до ідеї зобов’язань і душевної близькості з партнером.

– «Хранителі». Вам потрібні тривалі і стабільні відносини? Ці люди проявляють в любові підхід, властивої щирій дружбі. Для них важлива душевна близькість, довіру у відносинах. Вони охоче беруть на себе зобов’язання і будують довгострокові відносини.

Агапе. Чи вважаєте ви любов безумовним даром? Цей стиль робить акцент на самовідданість і відданість. Такі люди готові багато чим пожертвувати заради свого партнера.

– Манія. Любов стає одержимістю для вас? Такі люди бувають емоційно одержимими, маніакально прив’язаними і дуже сильно залежать від своїх партнерів. Вони нав’язливо шукають підтвердження того, що партнер любить їх. Будь-які відносини швидко перетворюються для них у «американські гірки».

– Прагма. Ви дотримуєтеся цього стилю, якщо ви логічні і зосереджені на тому, наскільки партнер розділяє ваші цілі і здатний задовольнити ваші потреби.

Реалістичний або «прагматичний» підхід називають «любовним шопінгом», так як йому не вистачає емоційної складової. Прагматична любов обережна і піклується насамперед про сумісність.

У 90-ті роки дослідники вважали, що любовні стилі визначаються впливом середовища. Нам пропонували забути про спадкових факторів і біологічної зумовленості.

Але нашу поведінку в любові пов’язано не тільки з соціальним середовищем, а й з гормональним статусом. Зокрема, високий тестостерон у чоловіків пов’язаний з меншою схильністю до романтики. Чоловіки з високим тестостероном набагато рідше проявляють стиль Ерос або Агапе. Зниження тестостерону, навпаки, пов’язане з вибором саме цих стилів.

Libero Leons Finance | Life style | відпочиваємо від інвестицій | Партнери: чоловіче / жіноче.