Прибирання

Мінбуд РФ роз’яснив, як оформляти ЕПД при прямих договорах

Цієї весни відбулися дві значущі зміни в сфері ЖКГ. 3 квітня набув чинності закон про прямих договорах, а в кінці травня Мінбуд РФ затвердив приблизну форму платіжного документа для оплати комунальних послуг.

У багатьох регіонах процес переходу на прямі договори вже йде повним ходом. У деяких містах частка будинків, які перейшли на прямі договори з ресурснікамі досягла 70%. Але виникли складнощі з оформленням квитанцій, які представляють собою єдиний платіжний документ (ЄПС) і оплачуються в єдиних платіжних центрах.

Дмитро Гордєєв, провідний юрист Інституту економіки міста у напрямку міського господарства, зазначив, що форма платіжного документа, рекомендована Мінбудом РФ, не дає уявлення про те, як кошти будуть розподілятися між РСО.

Проблему могли б вирішити штрих-коди навпроти кожної комунальної послуги, де шифрувалися б банківські реквізити кожної РСО. Але чи буде це відповідати формі документа, яку рекомендував Мінбуд РФ? Журналістам «Російської газети» у відомстві відповіли: «платіжні квитанцію, згідно із законодавством, виставляє виконавець послуг. Тобто при переході на прямі договори, наприклад, на воду, платіжки водопостачальної організації буде містити рядки про водопостачання та водовідведення ».

Це означає, що КК та ресурсні організації мають право самі вирішувати, розміщувати чи ні штрих-коди на квитанціях.

22 червня ми проведемо вебінар про прямих договорах і розповімо про інші нюанси переходу на прямі договори з РСО. Провідна вебінару Олена Шерешовец.

Хочете, щоб у вашій стрічці було більше статей і новин про ЖКГ і ефективному управлінні МКД? тоді:
– підтримайте цю публікацію, натиснувши «палець вгору» ??,
– підпишіться на канал,
– і регулярно читайте наші огляди, замітки і статті-інструкції.
Інтернет-портал для УО і ТСЖ
сторінка порталу ВKонтакте
Сторінка порталу в Facebook