Прибирання

Наталя Кустинська – злети і падіння принцеси СРСР

Обдарована, шалено красива, що зводить з розуму чоловіків величезної країни під назвою СРСР. І в той же час тендітна, беззахисна і вразлива – історія життя Наталії Кустинської.

Ця актриса була відома навіть за межами Радянського Союзу. Її запрошували зніматися з зірками Голлівуду, чоловіки, що мають владу, мріяли зробити Кустинського своєю коханкою, а шанувальники завалювали купою листів. Всенародна любов і запаморочливий успіх – все це було, але доля немов вимагала компенсації за такий щедрий дари. І жінці довелося зіткнутися з тим, що будь-якій людині здається найстрашнішим – смертю власної дитини і єдиного онука. Як змогла перенести подібну трагедію актриса, що має таку тонку душевну організацію, відповісти складно. Та й чи змогла?

Коли з екранів телевізора на глядачів дивляться невинні очі чарівної блондинки-коханки Якіна з кінострічки «Іван Васильович змінює професію», то складно сказати, яка важка доля випала на плечі це тендітної жінки.

Але спочатку життєвого шляху нічого не віщувало поганий кінець. Дівчинка Наташа народилася у творчій родині. Її батько керував Мосфільму, а мама вважалася визнаною красунею, при цьому настільки інтелігентної, що її можна було вважати аристократкою. У маленької дочки батьки одностайно помітили талант. У поєднанні з миловидної зовнішністю це могло пророкувати дівчинці успішну кар’єру. Тому Наталю віддали не в звичайну школу, а в освітню організацію з творчим ухилом. Навчання давалося легко. У майбутньої зірки було багато друзів і шанувальників. Ця дівчина завжди відрізнялася привітністю, безтурботністю і легкістю.

Однокурсники говорили, що Наташа завжди про щось мріяла, немов перебувала і зовсім не в цьому світі. Такий «небожітельніци» вона залишиться назавжди.

Можливо, що саме ці якості і виділяли її із загальної маси. І ще не встигнувши закінчити навчання у ВДІКу красуня отримала пропозицію знятися в головній ролі у кінострічці «Ходіння по муках». Для всіх студентів на той момент існувало суворе правило – їм забороняли зйомки під час навчання. Вважалося, що це може зародити гординю і відвернути від основного заняття. Але режисер був такий наполегливий, що йому просто неможливо було відмовити. Григорій Рошаль нікого не бачив, крім Кустинської та хотів отримати тільки її. Він не помилився. Наталя дійсно показала себе чудово. І відразу заслужила любов глядачів.

Це був грандіозний успіх, як фільму, так і актриси.

Після цього дівчину рекомендували на таку відому роль, як «Тося» з кінострічки «Дівчата». Але режисер був проти. Він стверджував, що такий благородний профіль особи просто неможливо прив’язати до куховарки. Тут потрібна актриса з більш простий зовнішністю. І так «Тоськи» стала Надія Румянцева.

Сама Наташа важко переживала подібний відмову. Існує навіть думка, що їй спеціально не дали можливість знятися. А все тому, що режисером був чоловік Кустинської, що відрізняється своїми ревнощами і небажанням бачити дружину на екрані.

Пізніше пара розпалася, але через зраду не з боку Наталії, а її чоловіка.

Слава така річ, що вона завжди знаходить справжнього героя або в даному випадку героїню. Так і сталося! Після кінострічки «Три плюс два» з усієї країни полетіли на адресу молодої зірки телеграми, листи і визнання в любові.

Справедливо сказати, що в цій кінострічці знімався такий чудовий склад, що виділити окремі, більш успішні особистості просто неможливо. Молодість, талант, енергія і закоханість у власну професію робила героїв чарівними. Тут Кустінськая близько познайомилася з Наталею Фатєєвої, з якої їй судилося стати найлютішими ворогами. Але про це далі. А поки актриса купалася в променях слави.

Кустінськая могла неймовірно перевтілюватися. Її зовнішність здавалася настільки запам’ятовується, але в залежності від ролі вона радикально перетворювалася. Рідко кому з представників цієї професії вдається одночасно бездоганно виконувати як драми, так і комедії. Наталі вдавалося. Зігравши сюжет на кілька хвилин в кінострічці «Іван Васильович змінює професію», вона змогла так показати свою героїню, що і зараз телефонна розмова розходяться серед шанувальників Гайдая на цитати.

Але як трагічно, з душевним надривом Кустінкая змогла вжитися в роль у фільмі «Вічний поклик»! І як ці якості могли уживатися в одній тендітній жінці? Це загадка.

Якщо говорити про шлюби, то відмови у чоловіків Наталя не знала ніколи. Вона ніколи не погоджувалася бути в ролі коханки, можливо, тому її зв’язки обов’язково закінчувалися штампом в паспорті.

Серед її чоловіків були відомі особистості – кінорежисер і навіть космонавт. З Борисом Єгоровим актриса прожила 20 років. Правда через зв’язку з цим їй довелося назавжди посваритися з його першою дружиною і своєю подругою – Фатєєвої.

Але ця людина була немов зачарований молодою дружиною і готовий був заради неї на все. Це могло б бути чудовим кінцем історії, але не дарма кажуть, що за щастя треба платити.

Можна сказати, що саме з цього моменту і почалася низка невдач. Спочатку улюблениця СРСР отримала травму стегна, потім ледь оговтавшись, знову стала жертвою нещасного випадку.

У маленькому віці помер її онук. Син замкнулося і не бажав ні до ким обговорювати своє горе. Але незабаром нещасна Кутєєва отримала звістку про те, що помер і син. Причому сталося це за досить дивних обставин. До кінця своїх днів жінка вважала, що його вбили.

Зірка радянського кіно так і не змогла оговтатися від злої долі. Вона померла в 2012 році. І не дивлячись на безліч чоловіків у своєму житті, похована поруч з коханим – з сином.

Якби можна було так само написати щасливу долю кожному коханому акторові, як роль – це було б чудово. Але, кожному доводиться нести свій хрест без проб і дубляжів. Такі закони долі.

якщо вам сподобалася ця публікація, ставте лайк ( ?? – палець вгору), діліться цією статтею в соціальних мережах з друзями. Підтримайте наш проект, підписуйтесь на наш канал і ми будемо писати більше цікавих і пізнавальних статей для Вас.