Відносини

Силові тренування в домашніх умовах

Як повести повноцінну силове тренування, не відвідуючи спортивного залу і не маючи під рукою спеціальних тренажерів? Якими бувають силові вправи, що потрібно для їх виконання

Силові тренування є повноцінним і самостійним видом спортивної активності, вони мають цілий ряд специфічних особливостей. Найбільш ефективними будуть силові тренування в тренажерному залі, але при відсутності можливості або бажання відвідувати зал можна створити альтернативні умови прямо у себе вдома.

Бажання людей проводити силові тренування вдома цілком зрозуміло, відвідування гарного залу не буде коштувати дешево, а займатися в підпільній напівлегальної гойдалці захоче не кожен. Можливо, ви зможете підібрати для себе клуб з непоганим поєднанням ціни і якості, але при цьому дорога буде займати більше часу, ніж саме тренування. Навіщо витрачати час, якщо можна займатися силовими тренуваннями будинку?

Найчастіше в клубах людям розповідають про те, що силові тренування не можуть проводитися вдома, що не відповідає істині. Звичайно, силові тренування – це не біг, займатися яким можна без обладнання, але їх перевагою перед іншими дисциплінами є відсутність необхідності обзаводитися складними снарядами. Наявність величезної кількість тренажерів і снарядів в залах можуть ввести вас в оману, насправді мінімум для силових тренувань доступний для кожного.

Що потрібно для того, щоб проводити силові тренування вдома?

Для виконання базових вправ, присутніх в кожної силової програмі, будуть потрібні лава, гриф і млинці до нього. Маючи такий нехитрий набір ви вже зможете виконувати станову тягу, жим лежачи, присідання та інші вправи.

Не обов’язково мати у своєму розпорядженні обладнання прямо вдома, підійде будь-який підвальне або гаражне приміщення з вільними парою-трійкою квадратних метрів.

Крім базових вправ силові програми можуть бути доповнені ізольованими вправами, проте без бази не обійтися. Для ізольованих вправ передбачені спеціалізовані тренажери, свіжі моделі займають не так вже й багато місця і дозволяють робити велику кількість вправ. Зверніть увагу на тренажери для ізольованих силових вправ для будинку, і ви зрозумієте, що розмістити такий можна навіть в самій невеликій квартирі.

Якщо ж ви зробите вибір на користь вправ з власною вагою, то питання з обладнанням вирішиться ще простіше. Буде потрібно всього лише один універсальний тренажер, який поєднує в собі шведську стінку, бруси і поперечини. Таке пристосування дозволить виконати широкий спектр вправ з власною вагою, інші ж виконуються зовсім без обладнання, наприклад, віджимання від підлоги.

Тренування вдома і пошук мотивації для неї

Істотним недоліком домашньої тренування частенько є відсутність мотивації. Коли людина ходить в зал, він знає, що платить за це гроші, тому він налаштований на серйозне заняття. До того ж в залі ви тренуєтеся разом з іншими людьми, хтось із них мотивує вас на наслідування, тобто вселяє бажання навчитися робити так само, як і він, хтось має схожий рівень і схожі цілі з вами, з ким то можна помірятися силами.

Тренування вдома позбавлені таких мотивуючих чинників. Ситуацію можна виправити, якщо з вами разом побажає тренуватися хтось із родини або дружнього кола, спільні домашні тренування покращують не тільки фізичну форму, а й відносини між людьми. Якщо партнера для занять спотом не знайшлося, то потрібно придумати мотивацію персонально для себе. Найчастіше для людей цієї мотивацією є відображення в дзеркалі, мало хто з нас відмовиться стати сильніше і стрункішою, виглядати молодше і відмінно себе почувати. Така мета варта того, щоб рухатися до неї!