Факти

Так і помер на грошах.

Був у нас хворий родич. Дуже великий скнара. Все своє життя він збирав гроші. За радянських часів в селі, здавалося б, багато не назбираєш, але він знаходив спосіб.

Був він вмілим забійником худоби і продавав односельцям свої послуги. Рибу наловить – теж продає. І так все життя.

Гроші він просто збирав, він їх не витрачав. Тобто гроші у нього були, а користі від них ніякої. Щось тримав на книжці, а якусь суму вдома.

Прийшов такий день, коли нам довелося за ним доглядати. Син і дружина у нього померли, і у нього залишився тільки один племінник – мій чоловік. Ну, я дівчинка не з норовливих, куди ж подіти хворого старого, стала доглядати за ним. Зрештою, від старості ніхто не застрахований.

Коли він уже не зміг вставати, то він попросив мене принести одну книгу. Виявилося, там були заховані гроші. Багато не багато, а 60 тисяч гривень. І поклав він їх до себе в кишеню, ближче до серця. Коли я його перевдягала, то він їх перекладав з кишені в кишеню.

І одного разу гроші пропали. Я йому сорочку міняю, а кишені порожні. Він став лаятися, що це я у нього гроші забрала, але я їх не брала. Довести я йому нічого не змогла, а через кілька днів він помер. Помер в повній впевненості, що я забрала його гроші. Кілька разів приходив потім уві сні, мовляв, ти у мене гроші вкрала.

Начебто вони йому на тому світі були потрібні.

А гроші виявилися у нього під спиною. Як вони туди завалилися, я не знаю. Під попереком. Коли я його перевдягала, я ж його тільки підводила, грошей мені не було видно.

Це для мене яскравий приклад на все життя. До чого може довести жадібність. Помер на грошах, ніякої користі вони йому не принесли, з собою забрати не зміг. Та ще й на тому світі спокою позбувся через втрату грошей.

Гроші повинні приносити благо.

Підписуйтесь на канал, і кожен день для вас тут буде опубліковано кілька цікавих історій.

Ще цікаві історії

Моя свекруха поскупилася. Дякую мамо.