Факти

Як правильно відмовитися від вимоги інспектора ДАІ “дихнути в трубку” за регламентом МВС 2018? Важливо знати

У ситуації, коли ви не впевнені в достовірності отриманих алкотестером даних при огляді на алкогольне сп’яніння, коли вас просить “дихнути в трубку” інспектор ДАІ, важливо правильно відмовитися від проведення зазначеної процедури. Причини можуть бути різними, наприклад, невпевненість у справності приладу, оскільки співробітник ДПС відмовляється представляти на алкотестер документи і відомості про повірку.

У цій статті розповімо, як правильно відмовитися від вимоги співробітника ДПС “дихнути в трубку” з урахуванням положень нового регламенту МВС 2018 року.


фото: Драйв2

І так, водій має право відмовити від проходження огляду на алкогольне сп’яніння за допомогою мобільного пристрою у співробітника ДІБДР:

  • У будь-який момент, якщо він не був усунений від управління транспортним засобом (про що повинен бути складений протокол).
  • Якщо водія відсторонили від керування ТЗ, то необхідно відмовити від огляду до “продувки”, або не погодитися з результатами його проведення, в такому випадку інспектор ГИБДД зобов’язаний відвезти водія на огляд до медичної установи.

Як бачимо, якщо водій не був усунений від управління автомобілем, інспектор ДПС не має законних підстав здійснити його “продувку”. В такому випадку, всі проведені процедури будуть вважатися незаконними і підлягають скасуванню.

· Калькулятор ОСАГО 2018 онлайн · Калькулятор транспортного податку 2018

Не забуваємо ставити «Лайк», підписуватися на канал і ділитися статтями в соц. мережах.